• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 284 513 10 64

 

ÜRÜN ARAMA

TARIM ALETLERİ

MAKİNE SANAYİ

2.EL ÜRÜNLER

BİLİŞİM

24 Ekim 2014

TEKNİKEL MOTOR YENİLEME SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Posted in Tarım Ekipmanları

SANAYİ SİTESİ 12. BLOK NO:5-6 UZUNKÖPRÜ / EDİRNE 0284 513 15 77

TEKNİKEL MOTOR YENİLEME SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

 

 

 

 

 

 

ÇELTİK KURUTMA MAKİNASI HAKKINDA

YÜKSEK ÇATILI TRAKTÖR HAKKINDA

2000 yılında üretmeye başladığımız bir makinadır. Taklit değil özgün bir makinadır. Bu makinaların ithal olanları (İtalyan ve Amerikan malı) yıllarca tarafımızdan tamir edilmiştir. Bunların aksak kısımları iyileştirilerek ve bir sentez yapılarak yaratılmıştır. Çeltik olarak düşündüğümüzde 12 ton 20 ton 25 ton Kuru Çeltik kapasiteli modellerimiz vardır.

Bu makinalar mobil olup tarlada harmanda çalışabilme özelliği vardır. Önceleri mazotlu brulör ile ısıtılır iken daha sonra LPG gaz brulörlü en sonunda kömür ile ısıtılan makinalar yapılmaya başlanmıştır. Bu makinalar bölgemizde çeltik tarımında (pirinç) kullanılmaktadır. Aynı makinalar çeltikten başka mısır, buğday, ayçiçeği, nohut, mercimek gibi hububatların kurutulması işlemindede kullanılabilmektedir. Bu makinalar tarladan hasat edilen hububatın nispeten rutubet alma işlemi yapılır iken aynı anda tarladan gelen çeri çöpü hububattan ayıklanarak sağlıklı depo edilme şartlarına ulaştırılır.

Bu modifiye traktör ile sadece ilaç değil aynı zamanda arkadaki aparat değişip çeltik tarlasına çeltik ekimi, Gübre atımı ve ilaç atımı gibi çoklu hizmet yapılabilmektedir.

Bu modifiye edilmiş traktör bizim firmamızın John deere yetkili servis olmamız sebebiyle önce bu makinanın çeşitli modellerinde uygulanabilir halde dizayn edilmiştir. Aynı modifikasyon zaman içinde teknik yeterliliği ve fiziki yapılabilirliği olan diğer model traktörler üzerinede uygulanacaktır.

Bu modifiye traktör ile bölgemizde aciliyet çeltik tarımında olduğu için önce bu alanda düşünülmüştür. Fakat ülkemizin diğer yörelerinde çeşitli ihtiyaç alanlarında kullanma olanakları araştırılacaktır mesela pamuk tarlaları, mısır tarlaları ayçiçeği tarlaları, alçak dikilmiş üzüm bağları gibi yüksek yapıda olup normal traktörlerle hizmet yapılamayan tarlalarda ilaçlama ve yaprak gübresi gibi işlemler rahatlıkla yapılabilecektir.

Traktörün teknik verilerini açıklamamız gerekirse göğüs kesiminin yerden yüksekliği 125 cm iki tekerlek arası dıştan dışa 235 cm fakat cantlar sağ sol değişimi yapılırsa bu iki tekerlek arası genişlik 255 cm ölçüsüne çıkabilmektedir. Biz bu ölçüleri oluştururken, bu traktörün standart kamyon genişliğine (240 cm) uygun olmasının göz önünde tuttuk. 235 cm iken standart kamyon kasasına girebilmekte, istenirse daha sonra cantlara sağ sol yaptırarak 255 cm tekerlek genişliğine ulaşılmaktadır.