• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 284 513 10 64

 

Babası resmi devlet işleri ile özel bina inşaatları müteahhidi, annesi ise ev hanımıdır. 3 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak 1966 yılında doğdu.

İlk, orta ve liste eğitimini Uzunköprü’ de tamamladı. Ergene ilkokulunun ardından Gazi Turhan Bey Ortaokulunu okul 2. olarak, M. Arif Dilmen Ticaret Lisesini okul 1. si olarak tamamladı. Üniversite sınavına ilk girdiği ve çok iyi bir puan aldığı halde, tercih sıralaması sonucu Mersin Turizm Otelcilik Okulu’nu kazandı. Turizm okumak istemedi, aile mesleğini desteklediği için Mimar olmaya karar verdi. Tekrar üniversite sınavına girerek Trakya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü kazandı ve okulu 1989 yılında bitirdi. Derhal çalışma hayatına atıldı. Bölgede Mimarlık ile birlikte müteahhitlik işleri yapmaya başladı. İlk şirketleri olan İhtiyaroğlu İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. ni 1992 yılında kuruldu. 1993 sonunda evlendi. 1994 yılında bir kızı oldu. 2 yıl sonra Yedek Subay eğitimini İzmir Gaziemir ‘ de Ulaştırma Birliğin de aldı. 263. dönemi Okul 2. si olarak bitirdi. Bu sayede hem Ege Ordu Komutanından Ödül aldı, hem de yedek subay olarak görev yerini Kırklareli olarak kendisi belirledi. Eşi ve kızıyla bir yıl Kırklareli’ de yedek subaylık yaptı.

Askerlik sonrasında inşaat haricindeki işlere de yöneldi. Mobilya, tüp gaz ve beyaz eşya gibi bayilikler ile bayi ağını, sabit işyerlerini ve şirketlerini arttırdı. 2002 yılında bir oğlu oldu. Büyüyen şirketleri, İhtiyaroğlu Grubu ve ES TO Grup gibi iki büyük çatı altında birleştirildi.

İlk kez Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine girdiğinde Yönetim Kurulunda görev aldı. Ardından 2 dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2013 yılında ki seçimlerde, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Aynı dönemde TOBB ta Basın Yayın Komisyonu Raportör üyesi ve DEİK delegesi olarak da görev aldı.

Halen hem yukarıda belirtilen görevlerini, hem de ortağı bulunduğu Grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.