• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 284 513 10 64

 

Amerikan Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda; 08-11 Ocak 2019 tarihlerinde Las Vegas, Nevada’da Consumer Electronics Show (CES) Fuarının düzenleneceği ve fuar çerçevesinde; Eşleştirme Organizasyonu - Ücretsiz Fuar Giriş Bileti - Amarikalı firmalar ile toplantı yapılabilecek “International Trade Center” (ITC) kullanımı - Uluslararası katılımcılar için düzenlenecek “International Reception”’a katılım  - Ve üst düzey görüşmelerin ABD Ticaret Müsteşarlığınca sağlanacak hizmetler olduğu ifade edilmektedir.

Anılan yazının devamında; fuara ek olarak Los Angeles, Silicon Beahc Ziyareti Programı ile  eyalette yer alan en büyük kuluçka merkezini ziyaret – Los Angeles Kalkınma Ajansıyla Görüşme ve yatırım, teşvikler, ABD’ de firma kurulumu konularında bilgi edinme – Teknoloji, üretim ve lojistik uzmanlarıyla bir araya gelip detaylı bilgi edinme – Teknoloji kümelenmesinde yer alan firmalarla birebir görüşmeler yapılacağı belirtilmektedir.

CES fuarının ürün kategorileri : 5G/IOT ( Nesnelerin İnterneti ), Akıllı Şehirler/Sürdürülebilirlik, Arttırılmış Gerçeklik, Oyun Sektörü, İçerik tasarım/dağıtım ve online eğlence sektörü, Digital pazarlama ve reklam/müzik, Blockchain Teknolojisi/Cryptocurrency, Sağlık Teknolojileri/Digital Sağlık, Giyilebilir Teknolojiler/Fitness-Spor Teknolojisi, Giyilebilir Cihaz ve Hizmetler, 3D Baskı, Aksesuarlar, Audio, İletişim Alt Yapısı, Bilgisayar Donanım/Yazılım/Hizmetler, Digital Görüntüleme/Fotoğraf, Elektronik Oyunlar, İnternet Hizmetleri, Online Medya, Robotlar, Otonom Araçlar, Sensörler, Start-up şirketler, Yatırımcılar, Araç Teknolojisi, Video, Kitlesel Fonloma/Kaynak Sağlama, Siber Güvenlik, Nanoteknoloji, Dronlar ve Yapay Zeka olup; detaylı bilgi ve kayıt için ABD Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Detaylı bilgi ve kayıt için :

Gökçe Tuncer, ABD Ticaret Müsteşarlığı-İSTANBUL
Tel: 90 212 335 91 33
E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Web Sayfaları:
https://www.builtinla.com/2018/02/07/why-tech-employees-chose-la
https://www.builtinla.com/2018/03/26/silicon-beach-guide-tech-scene
https://represent.la/
https://www.kauffman.org/kauffman-index/reporting/-/media/9f685e8c214248f0884fa21416f6b03e.ashx

CES Web sitesi : https://www.techradar.com/news/ces-2018