• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 284 513 10 64

 

Sayın Üyemiz,

İlgi e-posta mesajı ile “Uluslararası Standart Bankacılık Pratiği – ISBP 745 Semineri’nin” 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde, TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

İlgi e-posta mesajında devamla Milletlerarası Ticaret Odası (International Chamber of Commerce – ICC) tarafından 2013 yılında revize edilen Uluslararası Standart Bankacılık Uygulaması (ISBP 745) yayınının akreditif işlemlerinde belgelere yönelik UCP 600 kurallarının pratikte nasıl tatbik edileceğine ilişkin önemli bir rol oynadığı bildirilmektedir. Söz konusu yayının en önemli özelliğinin ICC Bankacılık Komisyonu tarafından sorunlu olayların çözümüne ilişkin verilen resmi görüşlerin birçoğunu kapsaması ve bu yönüyle belgelere ilişkin en güncel ICC görüşlerini yansıtması olduğu ifade edilmektedir.

Farklı sektörlere ilişkin karşılaşılan sorun ve tecrübeler hakkında katılımcılara bilgilendirme yapılacak olan söz konusu seminere katılmak isteyenlerin Ek’te (Ek-1) bulunan kayıt formunu ve ödeme dekontunu en geç 16 Ekim Çarşamba gününe kadar ICC Türkiye Milli Komite’ne faks (0312 219 42 58) veya (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) e-posta adresi üzerinden göndermeleri gerekmektedir.

         Bilgilerinizi arz/rica ederim.