• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 284 513 10 64

 

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan alınan bir yazıda, Türkiye-Kuveyt İş Konseyi tarafından Kuveyt Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında 12 Kasım 2019'da Kuveyt'te T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ve Kuveyt Devleti Ticaret ve Sanayi Bakanı Sayın Khalid Naser Al Rodan'ın katılımlarının öngörüldüğü 'Türkiye-Kuveyt İş Forumu' düzenleneceği bildirilmiştir. Forum kapsamında yatırım ortamlarındaki fırsatlar, inşaat, altyapı, kamu özel sektör ortaklıkları, finans ve teknoloji sektörleri özelinde ele alınacak olup kadınların iş hayatında güçlendirilmesine yönelik özel bir oturumun yapılması planlandığı aktarılmıştır.

Yazıda devamla, 2035 vizyonu ile petrole dayalı bir ekonomiden finans, lojistik ve ticaret merkezine dönüşmeyi hedefleyen Kuveyt'in, bu amaç için 2015-2020 kalkınma planı çerçevesinde 116 milyar dolar bütçenin büyük kısmını altyapı, enerji, hastane ve konut projelerine ayırdığı belirtilmiştir.

Bu kapsamda, foruma katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin 14 Ekim 2019 tarihine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1034/13348  bağlantısı üzerinden kayıt olup katılım bedellerini yatırması gerektiği bildirilmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Ziyarete ilişkin bilgiler:

  • Ziyaretimiz kişi başı DEİK üyesi firma/kurum temsilcinin katılım bedeli 5700 TL, DEİK üyesi olmayan firma/kurum temsilcinin katılım bedeli 7125 TL'dir.
  • Katılım bedeline, bir gece Sheraton Otel'de konaklama, IST-Kuveyt, Kuveyt-IST uçak bileti, Kuveyt'teki programımız kapsamında gerçekleştirilecek transferler, yemekler, tercüman hizmeti, toplantı girişleri dahildir.
  • Ziyarete ilişkin detaylı bilgi için Aziz Toprak (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir., 0212 339 50 29) ve Muhammed Ammash (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir., 0212 339 50 43) ile iletişim kurabilirsiniz.