• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 284 513 10 64

 

Sayın Üyemiz,

Bilindiği üzere Tapu kütüğüne kayıtlı olsun ya da olmasın taşınmaz alım satımı ve kiralanması ile tapu işlemlerine aracılık eden, taşınmazla ilgili danışmanlık ve yönetim hizmeti veren gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların mesleki faaliyetlerini düzenlemek amacıyla hazırlanan Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği 05.06.2018 tarihli 30442 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Buna göre 05.06.2018 tarihinden itibaren ilgili yönetmeliğin 6. Maddesinin (d) bendi uyarınca bundan böyle Emlak sektöründe yetki belgesi olmayan işletmeler, tapu dairelerinden satış işlemlerini gerçekleştiremeyecektir. 5 Aralık 2019 itibariyle "MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ" olmayan emlakçılar faaliyetlerine devam edemeyecek ve belge almayan emlakçılar ve işletmelere 4 bin lira para cezası verilecektir. 

Emlak sektöründeki firma yetkilileri ve/veya çalışanların Yetki belgesi almak için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesini almaları için Odamız Mesleki Yeterlilik Merkezine başvurularını yapmaları ve detaylı bilgi için Odamız Yetkilileri ile iletişime geçmelerini rica ederiz.

Saygılarımızla,