• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 284 513 10 64

 

 

UYGAR ALTINKAYA UYGAR GRUP TEKSTİL

İşletme 2016 yılında tekstil ürünleri satışı üzerine kurulmuştur. KOSGEB Temsilciliği desteğiyle KOSGEB Girişimcilik desteğine başvurulmuştur. İşletme Uzunköprü bölgesinde en yüksek destek miktarını alan işletmelerden biridir. Destek süreci devam etmektedir.

MERT ASLAN

İşletme 2016 yılında mobilya imalatı üzerine kurulmuştur. Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle odamızın 2015 yılında açtığı kurs sonunda odamız KOSGEB Temsilciliği desteğiyle KOSGEB Girişimcilik desteğine başvurulmuştur. İşletme Uzunköprü bölgesinde en yüksek destek miktarını alan işletmedir. Destek süreci devam etmektedir.

SACİDE AKÇAALAN-AKÇA ÇEYİZ VE KONFEKSİYON

İşetme 2015 yılında çeyiz ürünleri satışı üzerine kurulmuştur. Aynı yıl odamızda gerçekleştirilen KOSGEB Girişimcilik Kursu'na katılım sonunda odamız KOSGEB Temsilciliği desteğiyle KOSGEB Girişimcilik Desteği'ne başvurulmuştur. İşletmenin destek süreci devam etmektedir.

SUNA DURULAR

İşetme 2015 yılında tekstil ürünleri satışı üzerine kurulmuştur. Odamızda açılan KOSGEB Girişimcilik Kursu'na katılım sonucu odamız KOSGEB Temsilciliği desteğiyle KOSGEB desteklerine başvurulmuş ve destek süreci başlamıştır. İşletmenin destek süreci devam etmektedir.

HALE TEZCAN - TUANA İÇ GİYİM BUJİTERİ AKSESUAR

İşletme 2015 yılında iç giyim eşyası satışı üzerine kurulmuştur. Hale Tezcan 2015 yılında odamızda gerçekleştirilen girişimcilik eğitimine katılmıştır. Ardından işletmesini açmış ve KOSGEB desteğine odamız KOSGEB Temsilciliği desteğiyle başvurmuştur. Başvuru olumlu bulunmuş ve destek süreci başlamıştır. İşletme halen KOSGEB desteklerinden faydalanmaktadır. İşletmenin en büyük özelliği odamız desteğiyle KOSGEB desteklerinden faydalanan ilk işletme olmasıdır.

ALAŞ ÇEVRE SAĞLIĞI HİZMETLERİ GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Şirket 2013 yılında haşere mücadelesi üzerine kurulmuştur. 2015 yılında KOSGEB Girişimcilik Desteğine Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası KOSGEB Temsilciliği yardımıyla başvurulmuştur. KOSGEB Edirne Müdürlüğü'nün değerlendirmesi sonucu işletme desteklenmeye başlamıştır. Destek süreci devam etmektedir.

LİMOS KAFE

 İsmim Ergun Malak. Limos Kafe Restoran'ın sahibiyim. Kafe açma fikri birkaç sene öncesine kadar kafamda yoktu. Uzunköprü'deki üniversite öğrencilerinin potansiyellerini farkettim. Ardında da bu potansiyelin hizmet sektöründe nasıl kullanılabileceği anlamak için gözlemler yaptım. Bu açıdan kafelerin Uzunköprü'nün ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kaldığını gördüm. Böylece kafe açma fikri ilk defa kafamda belirmiş oldu.

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği bilgilendirme toplantıları dolayısıyla KOSGEB yardımlarından da haberim vardı. Bu sırada girişimcilik kurslarıyla ilgili bilgiler topluyordum. 2013 yılının Mart ayında Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Girişimcilik Kursu açınca fırsatı değerlendirerek eğitimlere katıldım ve eğitimler sonunda Girişimcilik Sertifikası kazandım.

Girişimcilik Sertifikası ile KOSGEB desteklerinden iş akış planları hazırlayarak faydalandım. Bu süreçte Uzunköprü'nün ihtiyaçları doğrultusunda bir iç mimar ile anlaşarak yeni yapılmış bir binada modern bir mekan hazırladık.Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası aracılığıyla personellerimiz için Hijyen Eğitimi de aldık. 2013 yılının Temmuz ayında da hazırlıklarımızı tamamlayarak kafemizi Uzunköprü'nün hizmetine sunduk. 2013 yılından bu yana da Uzunköprü'ye hizmetimiz devam etmektedir.

 

RUMELİ ÇORBA SALONU

 

İsmim Mustafa Kaya. Kendim daha önce Uzunköprü'de bir restoranda personel çalışmıştım. Çalıştığım sıralarda trafik kazası geçirdiğim için mesleğime ara vermek zorunda kaldım. İyileştikten sonra kendi işimi kurmaya karar verdim. İş kurmadan önce araştırmalar yapmaya başladım. Yaklaşık 2 ay boyunca Uzunköprü'de bulunan tüm restoranları inceledim. Bu restoranların konumlarına baktım. Restoranların bulundukları konumlara göre insan ve ticari faaliyet trafiğinin yoğunlğuna baktım. Ardından da kurmayı planladığım restoran için en uygun mekanı seçmek için araştırmalara başladım.

Mekan için seçtiğim konumda hemen hemen 500 metre çapında sulu yemek yapan hiçbir restoran yoktu. Ayrıca öğlenden sonra güneş almadığı için müşteri için sıkıntı yaratmadığı gibi malzemelerin korunması açısından da uygundu. Çevrede tanıdıklarıma da danıştıktan sonra mekan için görüşmelere başladım. Bu sıralarda girişimcilik kurslarıyla ilgili bilgiler de topluyordum. Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası'nın Girişimcilik Kursu açtığını duyduğumda kursa yazıldım ve kursu başarıyla tamamladıktan sonra sertifikamı aldım.

KOSGEB toplantılarına da katılarak destekler hakkında bilgi aldım. 2013 yılının Ocak ayında işletmemi açtıktan sonra Girişimcilik Sertifikası ile KOSGEB'e başvurarak mali destek aldım. Halen gıda sektöründeki hizmetlerime devam ediyorum.