• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 284 513 10 64

 

 

         “Trakya Dijitalleşiyor Projesi” kapsamında, Trakya Kalkınma Ajansı, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ve E-ticaret Eğitim Merkezi, E-Ticaret SEM Merkezi işbirliği ile Uzunköprü’de ‘E-Ticaret eğitimi’ verildi.

            Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Toplantı Salonu’nda 09:00-19:00 saatleri arasında düzenlenen E-Ticaret eğitiminde Türkiye E-Ticaret Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir, 3GEN Teknoloji / CEO’su ENGİN ÖZGEN katılımcılara konu ile ilgili bilgi ve tecrübelerini aktardı. UTSO Başkanı Ercan İhtiyar, Oda üyeleri ve diğer katılımcılara eğitimde, dünyada artık yeni nesil ticaretin e-ticaret olduğu belirtilerek “Fiziki mağaza sahibi olan işletmeler için e-ticaret ö nemli bir satış kanalıdır” denildi.

            Eğitimde konuşan TOBB / E-Ticaret Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir “E-Ticaret dünyada 1990’lı yılların sonlarında başlayıp gelişerek günümüzde hızla kullanılır hale gelen bir ticaret şekli. Çünkü bu ticaret tamamen elektronik ortamda yapıldığı için herhangi bir işyeri tutmaya bile gerek yok. E-ticaret, en basit anlatımıyla elektronik ticaret yaparak para kazanmaya yarayan sistemin adıdır” dedi. 

 

            Ülkemizde 1998 yılından sonra büyük mağazaların öncülüğünde e-ticaretin uygulanmaya başlandığını kaydeden Özdemir “Türkiye’de ve dünyada geleneksel pazarlama yöntemlerine ve satış faaliyetlerine e-ticareti de ekleyen kuruluşlar, sadece belirli bir lokasyona ve noktaya satış yapmanın ötesine geçerek, süreçlerine e-ticaret’i de dahil etmeye başlamıştır. Dünyada artık yeni nesil ticaret e-ticaret.  E-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için çok uygun bir ticaret şekli haline gelmiştir. E-ticaret, belirli bir satış noktasının dışına çıkarak satışların artmasına ve daha hızlı ödemeleri teslim alınmasına olanak sağlamaktadır. Fiziki mağaza sahibi olan işletmeler için e-ticaret önemli bir satış kanalıdır” dedi.

 

            Katılımcıların ilgisi ile gün boyu devam eden eğitimde “E-ticaret ekosistemi ve dijital iş yapış biçimleri, Türkiye ve Dünya'da kullanılan E Ticaret platformları ve tanımlar,  sektör, kategori ve ürünlere göre E Ticaret platformları seçimi, CRM müşteri ilişkileri yönetimi, E-ticaret tasarımları/uygulamalar ve ürün fotoğrafları, dijital ürün bilgisi oluşturma – entegrasyonlar, E-ticaret ödeme yöntemleri, kargo ve lojistik entegrasyonları, E- ticaret' de dijital reklam ve sosyal medya yönetimi, E-ticaret saha operasyonu, depo ve iptal/iade yönetimi, E-ihracat ve yurtiçi / yurtdışı pazaryerleri, E-ticaret raporlamaları ve e-uygulamalar, E-ticaret workshop” gibi konular da anlatıldı.

kucu

 

 

kucuk