• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 284 513 10 64

 

 

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) sektörlerin sorun ve önerilerinin istişare edildiği toplantılarını sürdürmeye devam ediyor. 30 Ekim 2018 tarihinde UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İhtiyar, Meclis Başkanı İsmail Şenbaş, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri; Tarım Aletleri ve Yedek Parça sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda sektörlerdeki sorunlar tespit edilerek bu sorunlarla ilgili neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Uzunköprü'nün ve sektörün mevcut durumu hakkında katılımcılara bilgiler veren UTSO Başkanı Ercan İhtiyar tespit edilen sorun ve ihtiyaçlara ilişkin bölgede bulunan sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerini aldı.

Başkan İhtiyar, "Üyelerimizin sektörel gelişimleri bizim için çok önemli, bu sebeple zaman zaman sektör temsilcileriyle bir araya geliyor sorunlarını dinliyor notlar alıyoruz ve ekibimle daha iyi hizmet verebilme noktasında sizler için çözüm önerileri geliştirmeye çalışıyoruz. Sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak da eksik gördüğümüz noktalarda konunun uzmanları tarafından çeşitli eğitimler düzenleyerek destek olmaya çalışıyoruz" dedi.

İhtiyar, ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğinden, piyasalardaki dalgalanmadan, döviz kurlarının yükseldiğinden ve ihracattaki sıkıntılar konusunda neler yapılabileceği hakkında bilgilendirmede bulunarak, biz üyelerimizin daima arkasındayız ve üzerimize düşeni oda olarak yapmaya her zaman hazırız dedi.

Meclis Başkanı İsmail Şenbaş, " Başkanımında değindiği gibi sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Piyasalar ciddi anlamda bozuk ama piyasalardaki olumsuz söylentiler motivasyonumuzu da bozmakta geleceğe karamsar bakmaktayız. Biz bu istişare toplantılarımız ile sektörlerimizin ve ilçemizin geleceğinin planlanması için çalışıyoruz ve her zaman tüm üyelerimize destek olacağımızı söylüyor ve sizler için bu görevlerde olduğumuzu bilmenizi istiyoruz" dedi.

Sektör katılımcılarının önerileri ile sanayi sitesinin yetersizliği, dış ticarette gümrükte yaşanan sıkıntılar, yurtdışındaki fuarlara katılım desteği ve yurtdışı traktör – biçerdöver parça giriş çıkışında ki sorunlar ile ilgili istişare yapılarak katılımcılara teşekkür belgelerinin verilmesi ile toplantı sona erdi.

IMG 5887